Roaming na dłużej się nie opłaca

Wprawdzie internet przez komórkę staniał, a w używany pakiecie jest całkiem strawny budżetowo, tak dalej na dłuższe wyjazdy polecam lokalny pre-paid. Przez ostatnie lata dorobiłam się karty francuskiej, brytyjskiej, włoskiej i niemieckiej. Takie karty warto używać w kooperatywie, bo nieużywane przez dłuższy czas tracą moc urzędową, Staram się więc co jakiś czas komuś kartę pożyczyć, żeby doładował, poużywał i oddał. I regularnie przekopuję cały dom w poszukiwaniu którejś z nich, która zawsze, ale to zawsze, ginie przed wyjazdem w odpowiedni rejon.

Jadąc zimą na narty za nic nie mogłam znaleźć niemieckiej karty Ja!, a kilka tygodni temu wcięło mi włoskiego TIMa. Jak widać, chwilowo wszystko mam, a już niedługo przekonam się, czy przez dwa lata TIMa mi nie odłączyli.

Teraz jeszcze muszę rozwiązać kilka problemów natury techniczno-logistycznej:
– czy ja chcę używać tej karty  w ogólnodostępnym telefonie leżącym na półeczce z włożoną kartą i postawionym hotspotem, co uszczęśliwi co najmniej dwie osoby poza mną, a mnie pozwoli korzystać z trzech urządzeń?
– czy wolę mieć święty spokój włożyć kartę w mój smartfon i miłosiernie stawiać hot-spota?
– czy w takim razie powinnam SIMa przyciąć do microSIMa sama, czy też pójść do pana Italiano i karte wymienić?
– a może jednak wykupię pakiet roamingowy w telefonie, a inostranną simkartę będę używała tylko w laptopie?

Jak urządzeń i możliwości było mniej, to jakoś prościej się wyjeżdżało. Wspominam nostalgicznie nasz europejski trip z 1990 roku, małym Fiatem z chińskim namiocikiem. Jedynym sprzętem elektronicznym jaki miałam ze sobą był kasetowy walkman. A i kaset nie mogłam wziąć za dużo, bo nie było gdzie. O ile pamiętam moja ówczesna lustrzanka działała również bez baterii, ale z baterią miała (olaboga, jaki postęp) elektroniczny światłomierz. Można sobie było zmierzyć i ręcznie ustawić.

Mam wrażenie, że było jakoś łatwiej.

Autor: siwa

Jestem ubogą staruszką zbierającą chrust, laboga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s