Pod lodowcem było nieco rześko i upał jakby zelżał. Tak do -10 zelżał w najchłodniejszą noc. Niestety nie dopatrzyłam i dałam się przekonać, że damy radę oraz niepotrzebna nam izolacja na szoferkę. Otóż była potrzebna. Wyziębiało się przez blachę niemiłosiernie i dwie zabrane profilaktycznie kalimaty nie pełniły funkcji izolacyjnych na tyle, na ile bym chciała. Dałam radę, owszem, to by się nawet zgadzało, bo jest zima, to musi być zimno, pani kierowniczko, ale wolałabym móc wyjść ze śpiwora zaraz po obudzeniu, a nie przez sen uruchamiać grzejnik.

Zaraz więc po powrocie rozpoczęłam poszukiwania termomaty do izolacji. Okazało się to mniej trywialne niż myślałam, bo maty są docinane pod wymiar szyb, a mój pełnoletni kamper ma szyby o wymiarach zgoła odmiennych niż obecnie produkowane. Zaczęłam więc fedrować w internecie, aż dokopałam się do strony, gdzie termomaty były w wyborze przyzwoitym, a miły pan mi odpisał, że wprawdzie ten model to za króla Popiela był modny, ale sprawdził i Niemcy mają w magazynie cztery sztuki w złogach. Kazałam kupić, o ile za nią nie zapłacę jak za zabytek.

Na ostatni wyjazd pojechałam więc z termomata, która okazała się nieco nieporęczna w transporcie, ale za to niebywale użyteczna na postoju. W nocy trzyma ciepło w środku, w dzień sprawia, że kamper się mniej nagrzewa, a dodatkowo pełni funkcję zasłonki od frontu. Żyć nie umierać.

Szkoda tylko, że na ten rewolucyjny pomysł wpadłam już po powrocie z zimowego wyjazdu, a o przydatności urządzenia przekonywałam się w czerwcu. Niech będzie, że chłodnym.

Autor: siwa

Jestem ubogą staruszką zbierającą chrust, laboga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s