Mały budowniczy

AJS wyraził skrajny brak entuzjazmu dla mojego pomysłu zbudowania na domu ścianki wspinaczkowej. A to, że cegła dziurawka, a to, że mur z trzydziestego czwartego, a to, że opad i słota.
Pan Aleksander? nazywany dla żartu panem Aleksandrem emituje sprzeciw jak kot Papryś, stosując metodę biernego oporu, połączoną z całkowitą odpornością na bodźce zewnętrzne. Nie mam jak sprawdzić, ale sądzę, że, podobnie jak Papryś, wbrew swojej woli przenoszony z miejsca w którym chce leżeć, Aleksander również podwaja masę ciała w sytuacjach niekomfortowych.

Tak więc nasz pomysł, wstępnie uzgodniony z sąsiadami, nie spotkał się z życzliwym przyjęciem, co nas nieco skonfundowało, gdyż ścianka wspinaczkowa robiona przeze mnie i Byśka byłaby prawdopodobnie realnym zagrożeniem życia i obiektem estetycznie upośledzonym. Trochę chwytów z przecen na Allegrze już kupiliśmy, więc zaczęliśmy delikatnie rewidować nasze plany i jakież było nasze zdumienie, kiedy okazało się, że plany zastąpienia gobelinu cioci Miry wiszącego w korytarzu (Płomień Sierpnia’80, nie, nie chcecie oglądać), niewielkim bulderem wywołały istną erupcję kreatywności.
“A tu niewielkie przewieszenie, tu trawersik, nie nie, framuga w niczym nie przeszkadza, trzeba kupić sklejkę 2 cm, KONIECZNIE, tutaj zaczep na ścinanie, ale na ścinanie, nie na wyrywanie, a sklejkę może zaolejować, żeby do blatu w kuchni pasowała, ale to przed świętami nie zrobimy, prawda?”

Zdębieliśmy nieco, bo już zdążyliśmy się przyzwyczaić do myśli, że nie mamy wsparcia w naszych planach, mimo wstępnej zgody Elżbieta?y wyrażonej w sposób dość typowy (ja i tak zaraz umrę, róbcie, co chcecie). Tak więc – zamiast ścianki na domu będzie konfigurowalny bulderek w korytarzu.

Kto tam się wspina, zapraszamy na konsultacje, a jak coś skonstruujemy, to na opijanie, żeby nam się sklejka nie rozeschła.

Autor: siwa

Jestem ubogą staruszką zbierającą chrust, laboga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s