Niech nam prawda nie zepsuje najlepszych historii

O nas

Wspinamy się, jeździmy rowerami, kochamy narty, podróżujemy kamperem.

Lubimy jak jest zimno i wieje, nie lubimy upałów i nadmiaru ludzi. Nie musimy jechać szybko, zresztą naszym samochodem tak łatwo się nie da, ale droga musi być ładna.

Nasz ulubiony sport to wyszukiwanie ładnych, odludnych, nieoczywistych miejsc noclegowych. Tutaj możesz je obejrzeć.

Własnym kamperem jeździmy od 2007 roku. Pierwszym kamperem był Mitsubishi L300 z 1980 roku, który siwa dostała w spadku po ojcu. Zamiłowanie do kierownicy też mamy po nim.

Od 2010 jeździmy Fiatem Ducato 2,5 z zabudową Dethleffs Globetrotter, rocznik 1991.

Załoga:

siwa czyli Anna-Maria Siwińska

rocznik 1969, dziennikarka, blogerka, specjalistka od social mediów. Wspina się, jeździ rowerem. Wspinaczkę i jeżdżenie po świecie traktuje jak lek na całe zło świata, w tym na stwardnienie rozsiane, które z sukcesami rehabilituje i chętnie o tym opowiada. Lepiej opowiada o wspinaniu niż się wspina.   Pozbawiona sportowych ambicji.

Kapitan załogi kampera, prawo jazdy ma dłużej niż dowód osobisty. Uważa, że jeśli będzie wystarczająco cierpliwie siedziała za kierownicą, to dojedzie w dowolne miejsce. Robi dużo zdjęć, kocha GPSy i ułatwianie sobie życia przy pomocy elektroniki. Ambasadorka park4night. Wegetarianka od ponad 30 lat.

http://facebook.com/anna.maria.siwinskahttp://instagram.com/cinerrea 

Aleksander Suchanowski

rocznik 1960, architekt, pilot paralotni, autor pierwszego w Polsce podręcznika paralotniarstwa, speleolog (SDG Dąbrowa Górnicza), wspinacz, narciarz. Małomówny i skuteczny. Wspina się od 40 lat. Filozof i geniusz.

http://facebook.com/aleksander.svchanowski

Bysiek czyli Jakub Siwiński

rocznik 1994, ambitny wspinacz sportowy i aktywny górski. Wspina się na poziomie 7c. W roku, w którym ukończył kurs tatrzański poprowadził (oczywiście z doświadczonym starszym kolegą) dwie nowe drogi w Tatrach. Narciarz, chętnie ucieka z wyznaczonych tras. Długodystansowy nocny rowerzysta.

Instruktor wspinaczki sportowej, prowadzi sekcje i szkoli na warszawskich ściankach wspinaczkowych, ale wspinanie panelowe traktuje jako trening przed prawdziwym wspinaniem górskim. Przyzwyczajony do siedzenia wiele godzin w samochodzie, najpierw jako pasażer, obecnie również długodystansowy kierowca. Wegetarianin od urodzenia.

http://facebook.com/jakub.siwinskihttp://instagram.com/bysiekjr

Małgorzata Zielińska

rocznik 1997, wspina się zaledwie rok, ale za to bardzo skutecznie, na poziomie 6b. Jeździ rowerem, będzie musiała nauczyć się jeździć na nartach, bo nie ma innego wyjścia. Animatorka pracy z młodzieżą i dziećmi z wieloletnim stażem – zarówno w formie warsztatowej, jak i organizacji dłuższych form wypoczynkowych. Miłośniczka trekkingu, zwłaszcza górskiego. Dla przyjemności zajmuje się domową manufakturą kosmetyczną. Jeśli coś da się wykonać własnoręcznie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie próbować – często z sukcesami. Artystyczna część załogi – maluje, śpiewa, gra, jak trzeba to i zatańczy. Gotuje dużo i często.

http://facebook.com/margarett.zielinska | http://instagram.com/margarett.z

Czasami:

  • Pani Starsza — czyli Elżbieta, nestorka rodu, pasażerka pierwszej klasy na tyle kampera. Ma swoją koję i zasłonkę, z której nigdy nie korzysta. Wieczorami czyta przy latarce. Psycholog. Chwilowo na emeryturze.